Často kladené otázky

faq

Je to oficiálna práca na zmluvu?

Samozrejme, že áno. Práca sa vykonáva v Dánsku, zamestnanec podpisuje zmluvu s dánskou spoločnosťou, ktorá má pobočky aj v iných krajín EÚ. Všetko je v súlade s Dánskymi a Európskymi zákonmi a všetky podrobnosti sú uvedené v zmluve.

Musím ovládať anglický jazyk? Nie je možné zamestnať ma aj bez znalosti jazyka? Nestačilo by ísť v skupinke a kolegovia by mi prekladali?

Vyžadujeme minimálne základnú komunikačnú znalosť anglického jazyka, aby ste sa dokázali individuálne dorozumieť so zamestnávateľom o pracovných úlohách. Príležitostí pre skupinky máme veľmi málo, preto možnosť zamestnať sa bez znalosti anglického jazyka je prakticky nulová.

Aký je plat?

Plat závisí od typu a miesta práce, ako aj od skúseností, schopností a znalostí zamestnanca. Práce vyžadujúce si profesionálne vzdelanie a dlhoročné skúsenosti, ako aj schopnosť dobre komunikovať v angličtine, sú ohodnotené inak, ako napríklad pomocné práce na poli pre pracovníkov bez skúseností. S konkrétnou ponukou práce dostanete aj informácie o zmluvne zakotvených platových podmienkach pre danú pozíciu.

Koľko hodín do týždňa sa pracuje? A koľko dní v týždni?

Minimálne 40 hodín týždenne. Často je to ale omnoho viac hodín. Garantujeme aspoň jeden deň voľna týždenne.

Ako rýchlo mi nájdete prácu? Kedy môžem vycestovať?

Denne dostávame dopyt po zamestnancoch od našich zákazníkov, často potrebujú nájsť človeka do dvoch troch dní. Doba, kým nájdeme pre vás vhodnú pozíciu, závisí aj od aktuálneho dopytu po zamestnancoch, aj od konkrétnych skúseností kandidátov v našej databáze.

Ako často môžem chodiť domov?

Prvých pár týždňov až mesiacov po začatí práce neodporúčame brať si voľno. Potom je to podľa dohody so zamestnávateľom.

Ako je to s ubytovaním a stravou?

Ubytovanie, voda, energie, kúrenie a internet nie sú vašou starosťou, zabezpečuje to firma a poskytuje zamestnancom bezplatne. Stravu si zamestnanec zabezpečuje sám, ceny v potravinách sú podobné ako na Slovensku.

Ako vyzerá ubytovanie?

Ubytovanie je vždy v blízkosti miesta výkonu práce. Máte k dispozícii sociálne zariadenia, kuchyňu a vlastnú izbu. Každá pracovná ponuka bližšie upresňuje ako vyzerá konkrétne ubytovanie (veľkosť, typ, služby).

Ako sa budem dopravovať na pracovisko?

Ubytovňa a pracovisko sú väčšinou v tesnej blízkosti, do práce sa dá dostať pešo alebo na bicykli. Zamestnávateľ požičiava zamestnancom bicykle, aby sa mohli ľahšie dostať do práce a do potravín. Bicykel je v Dánsku najpoužívanejší dopravný prostriedok.

Ako ďaleko je ubytovňa od obchodu či trafiky?

Farmy sú väčšinou pár kilometrov za mestom, ľahko dostupné na bicykli.

Aké oblečenie budem potrebovať? Dostanem ho od zamestnávateľa?

Pokiaľ si práca nevyžaduje špeciálne pracovné oblečenie, zoberte si svoje vlastné veci na prácu. Ak zamestnávateľ vyžaduje špeciálne pracovné oblečenie, zabezpečí ho pre vás on sám. V Dánsku často prší, preto odporúčame zabezpečiť si nepremokavé oblečenie a gumáky.

Ako dlho bude trvať práca?

Poľnohospodárstvo je silno ovplyvnené ročnými obdobiami. Vo všeobecnosti ale potrebujeme pracovníkov do živočíšnej výroby celoročne, na jar sa objavuje mnoho ponúk na rastlinnú produkciu a práce na poliach. Zamestnancom vyslaným do Dánska sa vždy snažíme nájsť ďalšiu prácu tak, aby mohli byť kontinuálne zamestnaní.

Som povinný prijať pracovnú ponuku?

Pracovnú ponuku dostanete, ak nájdeme dobrú zhodu medzi požiadavkami zamestnávateľa a vašimi skúsenosťami, ktoré sme zistili pri rozhovore. V ponuke dostanete všetky podrobnosti – typ práce, dĺžka, pracovné a platové podmienky, ubytovanie – a môžete sa pýtať na všetko, čo vás zaujíma. Ak ponuku prijmete, odporučíme vás zamestnávateľovi. Ak nie, porozprávame sa o tom, prečo vám ponuka nevyhovuje, aby sme pre vás v budúcnosti vedeli nájsť lepšie pozície.

Kövess minket!