Mivel már a Feröer szigeteken is kínálunk munkalehetőséget kalandvágyó munkatársak részére, ezért szeretnénk néhány információt megosztani a Feröer szigetekkel kapcsolatban, hátha többek kedvet kapnak kipróbálni ott magukat.
A Feröer szigetek érdekes státusszal bír, ugyanis Dániához tartozik, de autonómiával rendelkezik és nem tagja az Európai Uniónak. Egyébként Dánia északi csücskétől ÉK-re fekszik, kb. 1300 km távolságra az Atlanti-óceán északi részén, nagyjából félúton Norvégia, Skócia és Izland között, a 62. szélességi foknál.
Csodálatos táj vár az oda érkezőkre, hisz ez a 18 szigetből álló szigetcsoport vulkáni eredetű, a szigetek domborzatát jég formálta, merész sziklagerincek és csúcsok, köztük széles, U alakú völgyek jellemzik. A szigeteket alkotó bazaltrétegek kelet felé lejtenek, a nyugati partokon gyakran több száz méter magas sziklafalakat találunk. Az Enniberg-fok a maga 754 méteres magasságával a világ legmagasabb szirtfala, mely függőlegesen emelkedik a tenger fölé. A szigetek partvonalának összhosszúsága 1289 kilométer, hosszú partvonaluk rendkívül tagolt; a szigetek egyetlen pontja sincsen 5 km-nél messzebb a tengertől. A szigeteken nincsenek erdők, fák csak a településeken nőnek. Az aljnövényzet tundra jellegű, mohák, gombák, zuzmók, fűfélék alkotják. Őshonos szárazföldi emlős nem él a szigeteken, a juh, egér, patkány csak az emberekkel érkezett ide. Madárvilága nagyon gazdag. A szigetek tavaiban gyakori az angolna, a lazac, a pisztráng és a tüskés pikó. Fóka is él a szigetek barlangjaiban. Feröeren ma is folyik cetvadászat, amelynek évente átlagosan 5-700 hosszúszárnyú gömbölyűfejű-delfin esik áldozatul.
Feröer területe 1395,74 km2, népessége 48.783 fő. A szigetek mind lakottak (egy kivételével). A fővárosa Tórshavn (12.980 fő). A fő gazdasági ágak a halászat/halfeldolgozás, juhtenyésztés/gyapjúfeldolgozás és a turizmus.
Az éghajlata óceáni, a Golf-áramlatnak köszönhető, a földrajzi szélességhez képest enyhe, csapadékos és rendkívül változékony. Gyakran egyik percről a másikra napsütésből esőbe megy át, de a különböző szigetek időjárása is teljesen eltérő lehet egy adott pillanatban. Tórshavnban az évi középhőmérséklet 6,6°C (januárban 3°C, júliusban 11°C), az évi csapadékmennyiség eléri az 1500 mm-t. A kikötők egész évben jégmentesek, hó csak alkalmanként hullik és sohasem marad meg hosszú ideig.
A Feröer szigetekre repülővel lehet a leggyorsabban eljutni. Napi egy-két SAS vagy Atlantic Airways járat van pl.: Koppenhágából, a repülőjegy ára kb. 90-130 € között mozog. A menetidő Koppenhágából 2 óra 15 perc. A szigeteken egy órával visszább vannak a magyar időhöz képest (Greenwich Mean Time (UTC)).
A Feröerre történő beutazáshoz elegendő a személyi igazolvány, viszont amennyiben munkavállalás céljából utazik valaki, ahhoz szüksége lesz az útlevelére is (mivel nem az EU tagja az ország), vigye magával mindenképp. A munkavállalási engedély ügyintézése a helyszínen történik.
A feröeri a legkisebb germán nyelv, a második nyelv a dán a szigeteken, de angol nyelvtudással jól el lehet boldogulni.
Aki ezek alapján szívesen vállalkozna munkavégzésre a Feröer szigeteken, jelentkezzen önéletrajzzal a cv@andreasagro.com email címen.